Padomi darbā noslogotām mātēm

Savienot mātes lomu ar darba pienākumiem var būt ļoti sarežģīti. Mājsaimniecības uzturēšana prasa daudz darba, plānošanas un atbalsta no ģimenes locekļiem. Šajā juceklī, vecās labās dienas, kad bija laiks izbaudīt tasi kafijas un noskatīties ziņas, gatavojoties doties uz darbu, šķiet kā sena pagātne. Tomēr mātēm piemīt neticama spēja adaptēties jebkura izaicinājuma priekšā, spējot atrast attapīgus risinājumus.

Par sarežģītāko posmu bērna audzināšanā uzskata vētrainos pusaudžu gadus, tomēr arī mazi bērni spēj sagādāt savas – unikālas grūtības. Katrai mātei ir gadījies nostāties fakta priekšā, smalkā žaketīte, ar kādu viņa ir ieradusies darbā, ir nosmērēta ar zīdaiņu maltītes paliekām, bērna siekalām, vai citiem ķermeņa šķidrumiem. Lielajā steigā, gluži vienkārši nav iespējams izsekot līdzi katrai avārijai. Labākais padoms šādā situācijā, ir vienmēr rokas somiņā nēsāt līdzi kādu stilīgu zīda šalli vai apģērba tīrāmo līdzekli. Un, ja kolēģi tomēr ievēro traipu pirms tevis, lieki par to nepārdzīvot. Katram no viņiem kādreiz ir gadījies kāds garderobes misēklis, tavējam vismaz ir labs iemesls.

Ir svarīgi apzināties, ka strādājošai mātei nekad nekas nenorit pēc plāna. Bērns ir paspēs nosmērēt vienīgās tīrās bikses, tiklīdz tiks atstāts kaut brīdi bez pieskatīšanas. Piecu minūšu darbs nu ir pārvērties divdesmit piecu minūšu skrējienā. Tādēļ, dienās, kad tev ir paredzēts kaut kas, ko nedrīkst nokavēt, ieplāno liekas četrdesmit minūtes, katram gadījumam.

Bērnu audzināšana un darbs prasa visu tavu enerģiju. Tādēļ strādājošām mammām ir jāiemācās uzstādīt skaidras robežas, attiecībās ar citiem un nejusties vainīgām par to. Ja draugi vai radinieki prasa no tevis pakalpojumus, nejūties neērti atsakot pat tad, ja teorētiski pietiek laika izpalīdzēt. Atceries, ka tev pienākas arī atpūsties.

Tomēr pats svarīgākais padoms ir nekad nezaudēt pārliecību par savām spējām. Kaut gan šis dzīves posms ir ļoti haotisks, nezaudē perspektīvu. Tu esi tikusi galā ar milzīgu darba apjomu savas ģimenes vārdā, un nav nekādu šaubu, ka spēsi tikt galā arī ar nākotnes izaicinājumiem.